Vlad Cătună

Posted on June 16, 2015 by administrator

vlad catunaCommunity Organizer,
Resource Center for Public Participation (CeRe)

Domeniu principal de expertiză: Știință și Tehnologie

Vlad Cătună lucrează în sectorul neguvernamental din 2010, colaborând cu diverse organizaţii în proiecte de cercetare, antropologie vizuală, dezvoltare şi organizare comunitară. Prinrte asociaţiile si fundaţiile cu care a colaborat: Asociaţia pentru Tranziţie Urbană(A.T.U.), Asociaţia Komunitas, Asociaţia Culturală Make a Point, Asociaţia Vira, Fundaţia Parteneri pentru Dezvoltare Locală (F.P.D.L.). Din 2014 lucrează ca organizator comunitar la Centrul de Resurse pentru Participare Publică (CeRe) ajutând oamenii să se organizeze şi să acţioneze împreună pentru un interes comun.
Vlad a absolvit cursurile Facultăţii de Sociologie din cadrul Universităţii Bucureşti, şi un masterat în antropologie şi dezvoltare comunitară.

Politică Internă: Cultură | Justiție | Mediu | Solidaritate Socială
Știință și Tehnologie: Păduri, Produse specifice și Servicii | Indivizi, Societăți, Culturi și Sănătate
Expertiză Regională: România | Europa | Europa de Est