Tudor Andrei

Tudor AndreiMusician, PR activities,
Onepoint Fm

Domeniu principal de expertiză: Știință și Tehnologie

Violonistul Tudor Andrei, inca de la o varsta frageda, a fost castigatorul mai multor concursuri nationale si internationale, a avut nenumarate apariti in presa scrisa, Radio si TV in toata lumea. Absolvent al Royal Academy of Music din Londra si studii la Viena, a avut sansa de-a lungul timpului sa cunoasca si sa lucreze cu unii dintre cei mai mari muzicieni. Cariera solistica cuprinde concerte in toata Europa, cat si pe alte continente. A fost artist in rezidenta al ICR Londra, fiind ambasadorul cultural al Romaniei in Marea Britanie. A cantat in prezenta foarte multor personalitati nationale cat si internatonale. Tudor imbratiseaza cu drag si meseria de profesor de vioara si este implicat in proiecte de promovare a artei si tinerilor muzicieni din toata lumea. Este invitat sa fie membru in jurii si sa sustina masterclass-uri.

Economie și Comerț: Mediu de Afaceri și Antreprenoriat
Politică Internă: Cultură | Educație | Mediu | Solidaritate Socială