Tiberiu Popescu

Posted on March 17, 2015 by administrator

Tiberiu Popescu1Medical Student, (S.A.R.U.S) Student’s Association of Robotic Urologic Surgery,
“Iuliu Hatieganu” University of Medicine and Pharmacy

Domeniu principal de expertiză: Știință și Tehnologie

Tiberiu Popescu este student in anul V la Facultatea de Medicina din cadrul Universitatii de Medicina si Farmacie “Iuliu Hatieganu” Cluj-Napoca. Este unul dintre membrii fondatori S.A.R.U.S (Asociatia Studenteasca pentru Chirurgie Robotica Urologica) si coordonator asociat al Conferintei Internationale S.A.R.U.S 2015. A urmat stagii de pregatire in chirurgie robotica (si alte tehnici minim invazive) in cadrul Institutul European de Oncologie (IEO Milano) si Institutului de Cercetare impotriva Cancerelor Aparatului Digestiv (IRCAD Strasbourg). Este un adept al muncii in echipa si al multidisciplinaritatii.

Politică Internă: Sănătate
Știință și Tehnologie: Biomedicină și Bioștiințe Moleculare