Ioana Goganau

Posted on October 13, 2013 by administrator

PhD Candidate, University of Heidelberg

Domeniu principal de expertiză: Știință și Tehnologie

Ioana Goganau este studenta la medicina in Bucuresti in anul 6. In prezent este Director pentru Educatie Medicala la Federatia Internationala a Asociatiilor Studentilor la Medicina (IFMSA) pentru al doilea an consecutiv. IFMSA este o organizatie nonguvernamentala ce are membri din 105 tari si este recunoscuta oficial de Organizatia Natiunilor Unite si Organizatia Mondiala a Sanatatii ca vocea internationala a studentilor la medicina. A contribuit la numeroase activitati nationale si internationale in cadrul mai multor organizatii din domeniul medical si din educatia medicala. In 2010-2011 a beneficiat de o bursa pentru cercetare in Statele Unite la Harvard Medical School. Considera ca tinerii pot schimba foarte multe in societate si ca primul pas necesar este a lupta pentru imbunatatirea propriei educatii si posibilitatilor de dezvoltare profesionala.
Politică Internă: Educație | Sănătate
Știință și Tehnologie: Biomedicină și Bioștiințe Moleculare