Angela Grămadă

Posted on April 17, 2015 by administrator

Angela GramadaPresident,
Experts for Security and Global Affairs Association (ESGA)

Domeniu principal de expertiză: Politică Internă

Angela Grămadă, Dr. Știinţe Politice, specializarea Relaţii Internaţionale, Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative, Bucureşti. A urmat studiile postuniversitare la SNSPA, specializarea Relaţii Internaţionale şi Integrare Europeană (2005-2007) şi este licenţiată în Relaţii Economice Internaţionale, Institutul Relaţii Internaţionale “Perspectiva”, Chişinău (2004). A colaborat cu Centrul de Studii Est-Europene si Asiatice din Bucuresti, in cadrul caruia a participat la implementarea mai multor proiect de cercetare.

Angela Gramada este co-fondatoare a Asociatiei Expert for Security and Global Affairs (ESGA), Bucuresti.

Politică Internă: Organizare Politică
Relații Externe: Cooperare Regională | Relații Bilaterale | Securitate Internațională | Organizații Internaționale
Expertiză Regională: Europa de Est | Federația Rusă