Cluburile Civice CAESAR

Cluburile Civice CAESAR sunt structuri de organizare și acțiune civică la nivel local. Aceste grupuri informale identifică probleme în fiecare comunitate și propun soluții la nivel local; alcătuiesc strategii de dezvoltare locală și regională; organizează inițiative cetățenești la nivel local; și dezvoltă o rețea de lideri cu potențial și vectori de influență în comunitățile în care activează. Cluburile Civice CAESAR se află în București, Cluj-Napoca, Craiova, Iași, Constanța, Brașov, Ploiești (începând din februarie-aprilie 2015) și în Arad, Baia Mare, Bistrița, Oradea, Târgu Mureș, Sibiu, Râmnicu Vâlcea, Brăila, Galați, Suceava, Alba Iulia, Bacău, Piatra Neamț și alte comunități din România (începând din mai-iulie 2015). Membrii Cluburilor Civice CAESAR participă la Conferințele Regionale CAESAR, la Forumul CAESAR și fac parte din Rețeaua CAESAR.